W sobotę, 17 czerwca 2017 roku o godzinie 17.00 Stowarzyszenie "Granica" Centrum Pomocy Bliźniemu im. Marka Kotańskiego świętowało swoje urodziny.
Do siedziby placówki na ulicy Granicznej przybyli goście z Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz przyjaciele i sympatycy z innych organizacji abstynenckich województwa łódzkiego.
Był też reżyser filmów dokumentalnych  Zbigniew Gajzler, który nakręcił obraz o ośrodku dla bezdomnych. Przyjechali przyjaciele "Granicznej" z Łodzi, z Radomska, Tuszyna, Brodni, Zduńskiej Woli, Rawy Mazowieckiej, Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego.Grała i śpiewała Ania Guzowska.

Ważnym wydarzeniem było posadzenie drzewka trzeźwości w  Alei Trzeźwych przez Ramonę z łódzkiego stowarzyszenia "U Siebie".
Historię ośrodka w skrócie przedstawili Marek i Elżbieta Skrzymowscy. Potem zaproszono gości na poczęstunek w ogrodzie.
Podano bigos własnej roboty, żurek z kiełbasą oraz fasolę przyrządzoną na orientalny sposób. Oczywiście w późniejszych godzinach przy ognisku wszyscy mogli
kosztować potraw z grilla. 
- Pragniemy podziękować wszystkim za moc życzeń oraz całą masę prezentów. MiLo było nam bardzo słyszeć z ust prezydenta oraz radnych, że dobrze wykonujemy swoją codzienną pracę pomagając tym, którym już nikt inny nie chciał pomóc - mówili Skrzymowscy. - Zapraszamy na następne urodziny.