MIESZKAŃCY
Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Szanowni Państwo, w ubiegłym roku Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa dokonała wymiany opraw i źródeł światła - w częściach wspólnych 51 budynków - na energooszczędne typu LED z czujnikami: ruchu, zmierzchu i nastawami czasowymi. W tym roku Spółdzielnia wymienia oprawy oświetleniowe w 58 budynkach. Całkowita realizacja tego zadania w 308 budynkach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przewidziana jest na 5 lat.

Inwestycja ta poprawia nie tylko bezpieczeństwo w budynkach i na osiedlach, ale również zapewnia mieszkańcom optymalne warunki oświetleniowe i estetyczne, a także znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej.

Pomimo solidnego zamontowania tych opraw i nietypowego wykonania powodującego wątpliwą ich przydatność w mieszkaniach czy biurach, zdarzają się jednak dość częste ich kradzieże. Niejednokrotnie oprawy te w trakcie kradzieży z powodu ich trudnego demontażu ulegają zniszczeniu, co musi wywoływać słyszalny hałas. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o zwiększenie czujności i szczególnej uwagi, związanej z powyższym faktem kradzieży, co niewątpliwie w znaczny sposób może się przyczynić do ograniczenia strat naszego wspólnego mienia.

Jako Spółdzielnia zapewniamy, iż dodatkowo dołożymy wszelkich starań, aby montowane oprawy były jeszcze trudniejsze do demontażu i mniej przydatne do ponownego wykorzystania. Każda kradzież opraw zostaje zgłoszona policji, aby na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych ukarać winnych tego czynu. Nadmieniamy również, że oprawy te są znakowane i wcześniej czy później policja je odnajdzie.