Będzie to druga hala sportowa, której budowę zlecił powiat pabianicki.

– Prace budowlane powinny doprowadzić do zakończenia stanu surowego zamkniętego do końca stycznia - mówi starosta Krzysztof Habura. - Co do instalacji, wykonane zostało większość sieci zewnętrznych w zakresie kanalizacji i wody.

Położono instalacje podtynkowe elektryczne i sanitarne w budynku technicznym obiektu w części niskiej.

Zamontowano główną konstrukcję nośną, czyli słupy, dźwigary i stropodachy. Położono także blachę na dachu hali. Wykonywane są prace związane z ociepleniem i izolacją wodoszczelną. Trwa montaż stolarki drzwiowej i okien. Rosną również ściany wewnątrz hali. Od lutego rozpocznie się układanie izolacji ścian zewnętrznych i prace związane z elewacją.

Budowa hali obok "Mechanika" rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Budynek powstaje od strony ulicy Kazimierza. Najbardziej skorzystają z niej uczniowie Zespołu Szkół nr 1. Zgodnie z planem obiekt ma zostać oddany do użytku we wrześniu tego roku. 

W hali będą wymalowane linie boisk do: piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego. Ma powstać także ścianka wspinaczkowa. W zapleczu (budynku technicznym) urządzone zostaną szatnie z natryskami i sanitariatami oraz pomieszczenie dla trenerów. Hala będzie przeszklona od południowej strony. 

To największa inwestycja budowlana w powiecie pabianickim. Będzie kosztowała 15.770.395 zł.

Dofinansowanie budowy pozyskano z dwóch źródeł: 10.348.245 zł  z Polskiego Ładu i 5.181.806 zł ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny w ramach  ZIT RPO WŁ 2014-2020.