- Park zajmie ok. 400 m kw. Będzie ogrodzony, z dwoma wejściami (głównym od strony parkingu), z nawierzchnią łączoną (część syntetyczna, część trawiasta, część piaskowa) – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. - Staną w nim dwa tory sprawnościowe o różnym stopniu trudności, wyposażone w mostki i drabinki dla dzieci w różnym wieku oraz cztery urządzenia w kształcie dinozaurów.

Urządzenia zostały już dostarczone. Termin zakończenia budowy parku to koniec października. W planach jest też doświetlenie tego terenu.

W parku Wolności działa już górka aktywności („wieloryb”). Dopełnieniem będą trzy nowe trampoliny i siłownia plenerowa złożona z 11 przyrządów, w tym czterech dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim. Planowany termin rozpoczęcia prac to październik. 

Co jeszcze zmieniło się na Strzelnicy? Wcześniej istniejący plac zabaw dla młodszych doposażono w nowe zabawki. Wykonano również wjazd do parku dla wózków i rowerów przy przejściu dla pieszych od strony ul. Łaskiej i 15. Pułku Piechoty "Wilków".