Bitwa, w trakcie której dwie drużyny będą polewały się wodą z pistoletów, to główny punkt miejskiego Dnia Dziecka. Bawimy się w niedzielę, 27 maja od godz. 14.00. Tematem tegorocznego święta dzieciaków jest Miasteczko Szeryfa. Dzieci, które przebiorą się za kowbojów, piękne damy czy Indian, wezmą udział w konkursie na najlepszy strój – rozstrzygnięcie o godz. 15.00.

Będą też dmuchańce, wata cukrowa, miasteczko kowbojskie, malowanie twarzy, zabawy tematyczne (np. wypłukiwanie złota) i inne.

- Wszystkie atrakcje są bezpłatne – zapewnia wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Przy okazji obchodów Dnia Dziecka swoje stanowiska szykują również organizacje pozarządowe działające w Pabianicach. Stoiska wystawią: Chrześcijańska Misja Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja”, „Agrafka”, Cech Rzemiosł Różnych, Pabianicki Klub Sportów Wodnych, Stowarzyszenie Pabianickich Artystów Amatorów, Stowarzyszenie Oratorium Przygoda Życia, grupa Miauczykotek, UKS Korona Pabianice, Pabianickie Towarzystwo Cyklistów, Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności, PCK, ZHP i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Park”.

- Stowarzyszenia przygotują różnego rodzaju stoiska, na których będzie można się w różny sposób bawić, w zależności od tego, czym zajmuje się dana organizacja – dodaje wiceprezydent.


Na Dniu Dziecka bawimy się od 14.00 do 19.00 na Lewitynie (ul. Bugaj 110).