Od 1 października dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Waldemar Boryń jest naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia w Urzędzie Miejskim. W poniedziałek o godz. 9.00 ślubował przed prezydentem Janem Bernerem, że będzie należycie wykonywał obowiązki służbowe.

W czwartek (29 września) nauczyciel historii Boryń wygrał konkurs na naczelnika. Nie miał trudnego zadania, bo był jedynym kandydatem na to stanowisko.

– O konkursie dowiedziałem się z ogłoszenia w sobotnim dodatku pabianickim do Expressu – mówi nowy naczelnik. – Czytałem też o tym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Od kandydatów na naczelnika wymagano wyższego wykształcenia (kierunek obojętny), ukończonych studiów podyplomowych lub kursów z zarządzania oświatą. Musieli też przygotować prezentację koncepcji pracy wydziału.

– Spisałem swoje przemyślenia na kilkunastu stronach – mówi Boryń. – Przedstawiłem pomysły na pracę każdego z działów: edukacji, kultury i sportu osobno.

Na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 zastąpił go kolega – nauczyciel historii Waldemar Flajszer (PiS).


***
Waldemar Boryń ma 41 lat. Ukończył historię na Uniwersytecie Łódzkim. Pochodzi ze Zduńskiej Woli, ale od 1990 roku związany jest z naszym miastem. Teraz mieszka w Ksawerowie. Uczył w Szkole Podstawowej nr 2, I LO i Szkole Podstawowej nr 3. W 1999 r. został dyrektorem „trójki".


***
Waldemar Flajszer ma 37 lat. Ukończył historię na Uniwersytecie Łódzkim, a także podyplomowe studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz w Szkole Zarządzania Przedsiębiorczością. Teraz studiuje w Łodzi, będzie menedżerem jakości. Uczył historii w I LO, Szkole Podstawowej nr 15, Gimnazjum i Liceum św. Wincentego a’Paulo. Przez 4 lata był dyrektorem Zespołu Szkół im. Wincentego a’Paulo. Ostatnio uczył historii w Gimnazjum nr 2. Jest radnym powiatowym. W latach 1994–1998 był społecznym członkiem Komisji Infrastruktury Rady Miasta Pabianic. Jest żonaty. Żona Aleksandra jest nauczycielką w przedszkolu nr 11. Mają dwoje dzieci.