Tylko jeden Błoch jest na liście kandydatów do władz miasta i powiatu. Jest to Bogusław Andrzej Błoch – ten z „narzędziówki”. Co prawda przegrał on rywalizację o pierwsze miejsce na liście okręgowej z 66–letnim Edwardem Kędzierskim (emeryt, były wiceprezydent Pabianic), ale z walki o mandat radnego się nie wycofał. Kedzierskiego poparł Janusz Tomaszewski (były wicepremier).

Drugi Błoch – Marek (były członek Zarządu Miasta) nie wystartuje, choć bardzo chciał. To dlatego, że jest oskarżony o złe wykonywanie obowiązków służbowych. Wkrótce przed sądem Marek B. wysłucha wyroku. Grozi mu odsiadka – do 3 lat więzienia.

Powrót do władzy marzy się paru jeszcze byłym urzędnikom. Piotr Adamski (dietetyk, były wicestarosta) będzie walczył o mandat radnego powiatowego.

Do Rady Miasta chce się dostać Radosław Januszkiewicz (były prezydent). Kandydatem prawicy do Rady Powiatu jest Adam Marczak (były sekretarz miasta), a do Rady Miasta – Paweł Piechota (były wiceprezydent).

Radną powiatową chce zostać Krystyna Rendecka, naczelnik Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Miasta. Będzie startować z listy „prawicy”.

Rendecka po 11 latach pracy zdecydowała się na rozstanie z magistratem. Ostatniego dnia lipca złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. Jak nam powiedziała, ma już inną, bardziej atrakcyjną posadę.

Pozbawiony posady wicedyrektora w ZGKiM – Krzysztof Krauzowicz, zamierza walczyć o mandat radnego miejskiego (prawica).

Spora armia rajców nie wyobraża sobie rozstania z władzą. Jak zwykle do Rady Miasta startować będzie emeryt, 75–letni Leszek Maliński. Walkę o mandaty radnych i diety zapowiedzieli też: Paweł Winiarski (prezydent Pabianic), Stefania Szymańska (emerytka, członek Zarządu Miasta), Grzegorz Janczak (starosta), Zbigniew Mencwal (były cenzor, radny powiatowy), Piotr Zuwald (nauczyciel muzyki, radny miejski), Jerzy Binder (radny miejski i pracownik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska), Aneta Brożyna (radna miejska), Agnieszka Wasilewska–Wincek (nauczycielka, radna miejska). Ta ostatnia zdążyła zdobyć posadę dyrektorki Gimnazjum nr 1. Nie będzie mogła być radną miejską i dlatego powalczy o mandat radnej powiatowej, bo przepisy na to pozwalają.

Po raz drugi o mandat radnego powiatowego powalczą Zdzisław Muszyński (były dyrektor Gimnazjum nr 2) i Jerzy Przybyliński (były komendant Państwowej Straży Pożarnej
w Pabianicach).

Wiesław Madejski (wiceprezydent miasta i radny miejski) w tych wyborach będzie ubiegał się o mandat radnego w Sejmiku Samorządowym województwa łódzkiego.

Mało kto spośród lokalnych polityków nie chce kandydować. Jak dotąd o miejsce na liście wyborczej nie walczą Zbigniew Kowalczyk (szef Solidarności) i Grzegorz Krzyżanowski (ordynator, były przewodniczący RM).