To było zadanie dla całych rodzin. W formie krótkiego filmu, fotografii lub rysunku trzeba było przedstawić swoje wrażenia z 40. Dni Pabianic. Do wygrania były m.in. trampoliny ogrodowe, zestawy mebli ogrodowych, rowery, namioty plażowe, zabawki, karnety do Beauty Center, Strefy Ruchu czy serwisu samochodowego Dap.

Dziesięć prac, które przysłano na konkurs, spełniło wymogi formalne i zdobyło nagrody. Dostali je: Agnieszka Laskowska z rodziną; Marzena i Mirosław Jaksa; Joanna,Michał i Zuzanna Bartnikowie; Paulina Brodziak i Mirosław Nowicki; Aleksandra Janeta; Małgosia i Malwina Pietras; Dominika Rubiak z rodzicami; Lena Chwiałkowska z rodziną; Szymon Szymański z rodziną; Tomasz, Małgorzata, Wiktoria i Dominika Grala.

19-letnia Dominika narysowała widok na scenę i słuchaczy koncertu.

- Podkład namalowałam farbą akrylową, a wykończenie - pastelą olejną – mówi dziewczyna. - Zajęło mi to jeden dzień.

Malarstwo to pasja Dominiki. Zajmowała już wysokie miejsca w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Za swoją pracę, którą stworzyła na konkurs „Moja relacja z 40. Dni Pabianic”, dostała rower.

- Bardzo się cieszę, zupełnie się nie spodziewałam – przyznaje skromnie 19-latka.

Zwycięskie prace można oglądać w gablocie przy Urzędzie Miejskim.

Nagrody ufundowali: firma Jumi, salon rowerowy z ul. Warszawskiej, Beauty Center, Strefa Ruchu oraz Dap serwis samochodowy.

Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury.