Mimo pandemii koronawirusa akcja oddawania krwi odbyła się jak zwykle. Krew, podobnie jak w kilku ostatnich latach na rzecz WOŚP była oddawana prze tydzień, czyli od poniedziałku, 25 stycznia. W tym czasie do punktu krwiodawstwa przyszły 64 osoby. Oddano 28.800 ml tego cennego leku. W dniu 29. finału WOŚP krew oddały kolejne 24 osoby. Razem od 25 do 31 stycznia krew dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddało 88 osób w ilości 39 litrów 600 ml.

W sumie od 2000 roku honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego oddali w akcjach na rzecz WOŚP 960 litrów 600 ml krwi. Taką ilość krwi pobrano od 2.138 osób.

- Organizatorzy, czyli sztab WOŚP oraz oddział pabianickiego PCK serdecznie dziękują za udział w akcji tym, którzy oddali krew – mówi Andrzej Chałupka.

Dla trzech osób wylosowanych spośród wszystkich, którzy oddali krew dla WOŚP, przygotowano upominki. Otrzymają je: Patrycja Rypalska, Rafał Helbik i Marzanna Laber.

- Słowa podziękowania należą się także druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej przy PAFANA S.A. w Pabianicach – Mariuszowi Szubskiemu i Sławomirowi Grzelczykowi, którzy „zabezpieczali” organizacyjnie akcję na terenie Pabianickiego Centrum Medycznego, a inaczej mówiąc pilnowali, aby nikt niepowołany nie wchodził, poza punktem pobrań, na teren szpitala – dodaje Chałupka.

Organizatorzy informują również, iż spośród 88 honorowych dawców, 27 osób zadeklarowało, iż oddaje krew dla chorego na białaczkę Maćka Kaszy.

- Pięknie dziękujemy i wierzymy, iż pomoże ona Maćkowi wyzdrowieć – podsumowuje.