Pierwszy raz parkrun włączył się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Było 16 uczestników. Pobiegł również Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

- Michał zbierał pieniądze dla orkiestry, natomiast po starcie biegu przebiegł towarzysko jedno okrążenie po naszej trasie. Michał dzięki – powiedział Maciej Poros, organizator parkrun w Pabianicach.

2 osoby pokonały trasę pierwszy raz.

- Zdecydowałem się na udział w biegu dla orkiestry – powiedział Tomasz Giedrojć. - Wygląda jednak na to, że się wkręciłem i dołączę do parkrun. Na razie ściągnąłem aplikację.

Jako pierwsi na mecie wśród panów pojawił się Tomasz Andrzejczak (21:32). Wśród pań najlepsza była Małgorzata Kleber (26:53). Jako drugi wbiegł Wiktor Volkov (21:58), a jako trzeci – Artur Wąsicki (22:28). Okrągły, 30 parkrun przebiegł Viktor Volkov.

W piątek w Powiatowej Hali Sportowej rozegrano halowy turniej piłkarski z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W turnieju wzięło udział 12 drużyn podzielonych na 4 grupy. Zwycięzcy grup zagrali ze sobą mecze półfinałowe. Ostatecznie wygrała drużyna Saluto, na drugim miejscu uplasowała się Klima, a na trzecim – Energetycy.

Przed rozpoczęciem turnieju wszystkie drużyny wsparły WOŚP wrzucając do puszki wpisowe za udział.