Sobota:

Jeszcze przed południem będzie można pójść na orkiestrową jogę.

O godz. 13.00 odbędzie się Mini Finał WOŚP w centrum handlowym Echo. Będą pokazy grup tanecznych i pokaz pierwszej pomocy. Odbędą się licytacje orkiestrowych gadżetów.

O godz. 16.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Teatr DlaNiepoznaki. Zaprezentują spektakl „Olimp, czyli skok na kasę”. Wstęp to datek do puszki WOŚP. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

W tym samym miejscu o godz. 18.30 pojawi się Skiba z Big Cyca, który zaprezentuje program „Skiba ciągle na wolności”. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Wcześniej, bo o godz. 17.00 w Sportowej Hali Powiatowej, odbędzie się Maraton Zumby.

Wieczorem w Zielonej Górce wystąpi Czesław Mozil. Będzie to koncert kameralny i ekskluzywny. Bilety były licytowane na allegro.pl. Na koncercie będzie zaledwie 30 widzów.

Niedziela:

30 stycznia od rana na ulicach spotkamy ponad 300 pabianickich wolontariuszy. O godz. 10.00 w Powiatowej Hali Sportowej odbędzie się Nerf Arena. O tej samej porze na popularnym Lewitynie wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. W Pabianicach ta impreza sportowa odbędzie się po raz piąty. Weźmie w niej udział 220 biegaczy i uprawiających nordic walking.

O godz. 11.00 do zimnej wody na Lewitynie wejdą pabianickie morsy. W ten sposób tradycyjnie uczczą finał WOŚP.

O 12.00 na parkingu „Tkalni” ma powstać żywe serce.

Koncerty rozpoczną się o godz. 15.00. W tym roku będziemy się bawić na parkingu Tkalni. Na początku pojawi się grupa Wydział Diangostyki. Potem będą koncerty zespołów: &Inni oraz Tipsy Drivers. Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska, która pojawi się na scenie o godz. 18.00. Po jej występie rozpocznie się licytacja pabianickiego złotego serduszka, które wykonała jedna z pabianickich firm jubilerskich.

Tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni, zastąpi świetlny pokaz laserów. Rozpocznie się o 20.00.

- Show będzie świetne i długie. Myślę, że ściągnie nie tylko pabianiczan, ale też ludzi z innych część województwa – mówi Robert Zapędowski, szef marketingu w Tkalni.

Licytacje

Na allegro.pl można licytować różne przedmioty. Licytacje będą prowadzone również na scenie w czasie finałowego koncertu oraz na imprezach towarzyszących.

Poza orkiestrowymi gadżetami wylicytować będzie można: rower, płytę z podpisem Grzegorza Markowskiego Perfectu, płytę Nocnego Kochanka, książkę Donalda Tuska z autografem, piłkę z podpisem Donalda Tuska, piłkę z podpisem Mariusza Wlazłego i piłkę z podpisem Włodzimierza Smolarka i Ebiego Smolarka.

- Obecnie licytowanych jest kilka rzeczy na allegro. Warto tam zaglądać. Niektóre licytacje będą się kończyły już po finale – mówi Piotr Cieśla, organizator licytacji pabianickiego sztabu WOŚP.

Limity dla niezaszczepionych

Każda impreza będzie się odbywała zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. W zależności od pomieszczenia liczba osób biorących udział w wydarzeniu będzie inna.

- Wszędzie będą regulaminy dotyczące poszczególnych osób. Prosimy o dobrowolne pokazywanie certyfikatów – apeluje Michał Pietrzak, szef sztabu.