- Rozpędzamy się z roku na rok – mówi szef pabianickiego sztabu Michał Pietrzak. - W tym roku, ponownie w Tkalni. Będzie z nami wyśmienita gwiazda - zespół Big Cyc. Myślę, że to będzie największy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki pabianiczanki i pabianiczanie pamiętają.

Ponadto zaplanowano do tej pory około 15 imprez towarzyszących, kulturalnych i sportowych. To m.in. bieg i marsz "Policz się z cukrzycą", który odbędzie się na terenie Lewityna. Zapisało się na niego już ponad 50 uczestników. 

Główna scena Orkiestry stanie na parkingu Tkalni. Mniejsze wydarzenia będą odywały się w pasażu handlowym. 

- Orkiestra zagra dla każdego. W klubie Mariańska odbędzie się koncert hip-hopowy, w Zielonej Górce kameralny koncert bluesowo-rockowy, a na scenie MOK-u zagrają szanty. Ta lista będzie się prawdopodobnie rozszerzać - dodaje Michał Pietrzak. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31 - 30. w Pabianicach. Fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego, specjalistycznego sprzętu nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Celem tegorocznej edycji będzie walka z sepsą, chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Szansą na uratowanie im życia, jest szybkie rozpoznanie. Hasło 31. Finału to „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Zeszłoroczna edycja była poświęcona dziecięcej okulistyce. W naszym mieście udało się wówczas zebrać rekordowe 339.242 złote.