120 metrów drogi do bloku przy ul. Smugowej wybudował na własny koszt Andrzej Pietrzak, właściciel firmy Konbet.

– Od 3 miesięcy urzędnicy z ratusza zwodzą mnie z podjęciem ostatecznej decyzji – wyjaśnia Pietrzak. – Trzy tygodnie temu wręczyłem klucze do mieszkań w nowym bloku. Nie miałem wyjścia, musiałem tym ludziom zrobić dojazd.

Pietrzak dobudował odcinek ul. Smugowej, która należy do miasta. W ziemi leżą tu rury kanalizacyjne, wodociągowe i gazowe. Miasto ma w planach przedłużenie Smugowej. Niestety, na planach się skończyło.

Za miesiąc wprowadzą się lokatorzy do kolejnego bloku przy Smugowej. Niebawem rozpocznie się budowa segmentów. W sumie na nowym osiedlu firmy Konbet zamieszka ponad 120 osób. Do szczęścia brakuje im tylko 600 metrów wyasfaltowanej drogi.

– Taka droga kosztuje milion złotych. Mnie na to nie stać, żeby zrobić miastu taki prezent – dodaje zdenerwowany Pietrzak. – Jak drogi nie będzie, nie będę mógł budować domów, bo nikt nie zechce w nich zamieszkać. Wtedy pracę stracą zatrudnieni tu ludzie.

Przy budowie domków pracuje ponad 100 osób z kilku pabianickich firm budowlanych.

– Zarząd Miasta obiecał mi, że jakoś ten problem rozwiąże. Mam nadzieję, że będzie to korzystne dla pabianiczan, którzy tu pracują lub planują zamieszkać – dodaje szef Konbetu.