Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Intermarche przy ul. Myśliwskiej otworzyło w niehandlowe niedziele drzwi dla klientów. W ślad za nim poszedł mieszczący się vis-a-vis Bricomarche. Na tym lista sieci handlowych poszerzających swoje usługi o nadawanie i odbiór paczek się nie kończy.

W każdą niedzielę, od 8.00 do 20.00 działać ma Lidl przy Łaskiej oraz sąsiednia Biedronka - między 9.00 a 21.00. Od dziś (26 września) zakupy w niedziele niehandlowe, między 9.00 a 20.00 pabianiczanie zrobią też w Kauflandzie przy ul. Grobelnej.

Koniec z udawaniem poczty?

Posłowie głowią się, by utrudnić sieciom handlowym obchodzenie zakazu handlu w niedziele. Kilka dni temu uchwalili ustawę uszczelniającą. Zgodnie z projektem funkcjonować w ten dzień będą mogły tylko te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym. W jaki sposób? Przychody z usług pocztowych będą musiały stanowić ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki. Ustawa trafiła do dalszych prac.