Dziś nasz szpital dostał wiadomość od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że dostaniemy 20 rozkładanych łóżek dla rodziców i opiekunów, którzy przebywają na Oddziale Dziecięcym z chorymi dziećmi. Będą to leżaki typu "Bożenka", na których rodzice i opiekunowie dzieci będą mogli bezpłatnie i wygodniej spędzać z nimi czas w szpitalu. Będzie też sprzęt dla chorych noworodków. Fundacja zrobi zakupy w kwietniu.
 
Niemal co roku nasz szpital dostaje dary od Jurka Owsiaka. W tym roku Oddział Neonatologiczny z Patologią Noworodka wzbogaci się o dwa stanowiska do resuscytacji, lampę do fototerapii, bilirubinometr, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu i trzy fotele dla matek noworodków. Sprzęt został wybranych przez fachowca - lekarza pediatrę Bożenę Ciszewską-Ratajczyk, specjalistę neonatologa. Żeby to się udało, prezes Agnieszka Owczarek podpisała oświadczenia przyjęcia wskazanych sprzętów. Dzięki temu WOŚP już może je dla nas kupować. 
 
 
Rodzice czy opiekunowie nie będą już musieli płacić za spędzenie nocy w szpitalu. Takie są również wymogi fundacji.
Pabianiczanie co roku wrzucają pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez te wszystkie lat nasz szpital dostał sprzęt za ponad 600.000 zł. Pabianiczanie w tym roku do puszek wrzucili 220.756,73 zł, a w licytacjach internetowych dali 2.412,67 zł. W sumie na konto WOŚP z Pabianic wpłynęło 223.169,40 zł.