Od 2 lipca zostanie wydłużona trasy linii zastępczej "Z41" do placu Niepodległości i dalej na Dąbrowę.

- To efekt rozmów prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, wiceprezydentem Łodzi Wojciechem Rosickim oraz MPK-Łódź – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Nie będzie już przesiadki na tramwaj w Chocianowicach. Autobusy linii „Z41” dojadą ulicą Pabianicką do placu Niepodległości wzdłuż trasy tramwaju, następnie będą kierować się w kierunku Dąbrowy ulicami: Rzgowską, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Broniewskiego, Tatrzańską i Dąbrowskiego.

Na wydłużonym odcinku będą zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych, natomiast w rejonie pl. Niepodległości, jadąc w kierunku pętli Dw. Łódź Dąbrowa, wjeżdżają na plac od ul. Piotrkowskiej. W kierunku Pabianic wjeżdżają na plac od ul. Rzgowskiej i zatrzymują się na pierwszym stanowisku od ul. Piotrkowskiej. Nowa trasa będzie stanowić połączenie linii "Z41" z trasą innej linii zastępczej – "Z2", która funkcjonuje obecnie między placem Niepodległości a Dąbrową. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zdecydował się na połączenie tras dwóch linii ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych na placu Niepodległości.

Na wniosek Urzędu Miejskiego w Pabianicach o 5 minut zostanie skrócony czas przejazdu autobusów linii "Z41" pomiędzy Pabianicami a Łodzią. Wraz z wydłużeniem trasy linii "Z41" zostanie zawieszone funkcjonowanie linii tramwajowej "41", która od 14 maja kursuje między pętlą Chocianowice-IKEA a placem Niepodległości. 

Nowe rozkłady: