Mecz zaczął się od niespodzianki. Słabsi pod każdym względem goście pierwsi zdobyli prowadzenie (w 25. min). Chwilę później zaczęła się zacięta walka o wyrównanie. W pierwszej połowie, mimo ogromnej przewagi, "zielonym" nie udało się tego dokonać.

Dopiero po przerwie włókniarze pokazali, że są faworytami tego spotkania. Przycisnęli tak mocno, że goście przez wiele minut nie mogli przekroczyć środkowej linii boiska. Gol wisiał w powietrzu.

Wyrównująca bramka padła dopiero w 68. minucie. Dośrodkowanie z rogu Piotra Grąckiego zakończył głową Mariusz Pietrzak, przesunięty przez trenera Jerzego Rutkowskiego z obrony do ataku. Był to pierwszy gol byłego zawodnika Polonii Zduńska Wola w barwach Włókniarza. 10 minut później było 2:1. Jacek Bernat nie przestraszył się nacierających na niego dwóch obrońców Polonii i pięknym strzałem z ponad 20 metrów zdobył prowadzenie dla naszych. Dwie kolejne bramki były dziełem także Pietrzaka i Bernata.

Podopieczni trenera Rutkowskiego pokazali dobrą grę, zwłaszcza w 2. Połowie, a ich forma powinna rosnąć. W meczu nie zagrali: Tomasz Łądka (czerwona kartka) oraz bracia Michał i Robert Kacprzykowie (żółte kartki).

Włókniarz: Śniady - Pietrzak, Warwas (73. Macierzyński), Stasiak, Grącki - Kosuń, Dziuba, Kaczorowski, Chmielewski - Lechowski, Bernat.

***
Z ostatniej chwili

WŁÓKNIARZ KUPIŁ I-LIGOWCA

Jedenastkę Włókniarza wzmocnił Robert Rzeczycki - były piłkarz KSZO Ostrowiec. Zespół z Ostrowca ciągnie się w ogonie II ligi, ale Rzeczycki grał w nim, gdy KSZO było w ekstraklasie.

Rzeczycki wypełnił lukę w obronie po Andrzeju Rutkowskim - cieszy się Jerzy Rutkowski, trener „zielonych". - Dzięki niemu będę miał najsilniejszą defensywę w piątej lidze.

Nowy zawodnik zadebiutuje w barwach Włókniarza w niedzielę podczas meczu w Justynowie.

***
Pogoń Rogów - Burza Pawlikowice 2:0 (1:0)

I PO BURZY

Zespół Andrzeja Kopki raził brakiem skuteczności. W pierwszej połowie trzy stuprocentowe okazje strzeleckie zmarnował Damian Kozłewski. Pudłowali też: Piotr Sokołowski i Marcin Kozłewski. W tym czasie gospodarze przeprowadzili tylko jedną akcję, z której zdobyli prowadzenie.

Po zmianie stron z piłkarzy Burzy uszło powietrze i najczęściej ograniczali się do obrony. Po tej porażce sytuacja Burzy stała się beznadziejna.

Burza: Marczak - Strzelec (52. Sz. Dynaryński), Tokarczyk, Błoch (62. Tomaszewski), Witkowski - Wiszowaty (70. Agatka), M. Kozłewski, Peć (38. Sokołowski), Świątek - Jach, D. Kozłewski.

***
LKS Justynów - PTC 1:5 (1:4)

KRATA WYMIATA

W drodze do Justynowa piłkarze PTC nie tryskali pewnością siebie. Słabe wyniki zimowych sparingów nie były dobrą wróżbą. Tymczasem "fioletowi" sprawili kibicom miłą niespodziankę.

W PTC po raz pierwszy zagrał pozyskany z Włókniarza Konstantynów Grzegorz Krata. Debiut był udany, bo Krata zdobył dwie bramki - w 9. min po rogu Adriana Kaczmarka i w 47. min po dośrodkowaniu Łukasza Pintery. Pozostałe gole dla PTC strzelili: Michał Stasiak 2 i Adrian Kaczmarek.

PTC: Adamek - Lipiński, Nowak (54. Walczak), K. Kaczmarek, Skiba - A. Kaczmarek, Stasiak, Banasiak (49. Grochowski), Pintera - Krata, R. Sulima (68. Szmytka).