Uroczystości powiatowo-miejskie, związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości odbędą się tradycyjnie pod Pomnikiem Niepodległości. Wcześniej będzie można wziąć udzia w mszy świętej w intencji ojczyzny. Msza rozpocznie się o godz. 9:30.

- Podczas mszy świętej odbędzie się poświęcenie nowego sztandaru Zespołu Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach – informuje Joanna Kupś, rzeczniczka starosty pabianickiego.

Po zakończeniu mszy świętej poczty sztandarowe i delegacje przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie o godz. 10:45 rozpoczną się uroczystości święta, min. podniesienie flagi, hymn państwowy, apel pamięci po czym nastąpi składanie wiązanek kwiatów przez delegacje.

- Delegacje tradycyjnie mogą złożyć kwiaty pod pomnikiem, ale można też wybrać drugą opcję, czyli dokonanie wpłaty środków pieniężnych z przeznaczeniem dla podopiecznych hospicjum domowego Fundacji Gajusz – dodaje Joanna Kupś.

Potwierdzenia składania kwiatów należy dokonać telefonicznie -  tel. 42 225 40 25 w terminie do dnia 10 listopada 2021 r. do godz. 13:00 lub bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości do Sekretarza Powiatu Pabianickiego.

Wpłat na rzecz fundacji należy dokonać do 9 listopada na konto Fundacji Gajusz ul. Dąbrowskiego 87, 93-271 Łódź.

Nr konta:  20124069607390000596000000. W tytule przelewu proszę obowiązkowo wpisać: Darowizna dla Fundacji Gajusz.

Fundacja Gajusz prowadzi hospicjum domowe, czyli szpital na kółkach. Dzięki Fundacji nieuleczalnie chore dzieci, również z powiatu pabianickiego mogą być w swoim domu, z rodziną i bliskimi. Mają szansę na bliskość, tulenie przez mamę i bezpieczeństwo we własnym pokoiku.

- Organizacje i osoby fizyczne, które dokonają wpłaty darowizny zostaną wyczytane podczas uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości – informują organizatorzy.