Debiutancki krążek The Boogie Town zatytułowany „1” ukazał się w maju. Płyta została zarejestrowana w Manximum Records w Łodzi – w studiu Pawła Marciniaka. Singiel promujący album „G.Y.E. (Gave You Everything)” od 4 miesięcy jest w zestawieniu na liście Radia Eska Rock – Najlepsza Rockowa Dwudziestka. Sześć razy był na pierwszym miejscu. Z drugim singlem „Emily” muzycy wystartowali w konkursie o wielką nagrodę Telewizji TVN i Radia ZET – „Wow! Music Award”, przyznawaną przy okazji tegorocznego Orange Warsaw Festival. „Emily” jest w finałowej, najlepszej dziesiątce wykonawców zgłoszonych do konkursu. Na festiwalu zaprezentuje się finałowa trójka. Ale tylko jeden artysta zgarnie statuetkę „Wow! Music Award”.

– Już sam fakt, że jesteśmy w najlepszej dziesiątce, jest dla nas wielkim wyróżnieniem – mówi Przemek.

Pabianiczanie z warszawiakami grają od roku.

– Ula Rembalska, wokalistka, i gitarzysta Bartek Mieszkuniec kompletowali zespół – opowiada Wyrwas. – Szukali basisty i klawiszowca.

Pabianiczan warszawiakom polecił Paweł Marciniak – basista Various Manx.

– Spotkaliśmy się, zagraliśmy i „zażarło” od pierwszych dźwięków – mówią. – Muzyka utrzymana jest w charakterze rockowym, jednak soulowy głos Uli dodaje jej pewnej magii…

The Boogie Town istnieje od 3 lat. Założyli go Ula z Bartkiem. To oni są autorami muzyki i słów na pierwszym krążku. Rynek muzyczny zawojowali już w składzie z naszymi muzykami.
O debiucie płytowym grupy Jan Borysewicz (lider Lady Pank) powiedział: „Ten zespół ma głos Janis Joplin i zapach prawdziwego rock’n’rolla”.

Wyrwas i Omyła są muzykami znanymi w Pabianicach od lat. Zanim znaleźli się w The Boogie Town, grali i koncertowali z wieloma kapelami.

– Jako basista zaczynałem z grupą Sroo Too Too, przekształconą w późniejszym czasie w Coffee Shop – mówi Przemek. – Pamiętam, że jednym z sukcesów zespołu był występ w programie TV Droga do gwiazd.

– Około roku 2002 narodziła się kompilacja Qbek & Coffee Shop. Qbek to łódzki wokalista i gitarzysta, graliśmy dużo i po całej Polsce – opowiada Przemek. – To był kawał fajnego rock’n’ rolla.

W tak zwanym międzyczasie grywał również ze znanym i cenionym bluesmanem z Pabianic: Darkiem Gorzelakiem, założycielem grup Blue Haze i Boogie Circus oraz z Witkiem Jąkalskim – gitarzystą Nocnej Zmiany Bluesa – w formacji Mr Slide Band, z którą gra do dzisiaj, jeżeli tylko udaje mu się zgrać terminy. Przez ostatnie 1,5 roku współpracował z zespołem Vintage, z którym zagrał ok. 60 koncertów klubowych i na dużych scenach.

Omyła i Wyrwas pierwszy raz grali razem podczas współpracy z Michałem Karpackim, jednym z finalistów polskiej wersji programu Idol.

– Po ponad rocznej współpracy Michał Karpacki doszedł do wniosku, że chce robić karierę solową, dlatego rozeszły się nasze drogi – mówi Przemek Wyrwas. – „Shushi” z Karpackim znali się wcześniej, nadmienić należy, że „Shushi” jest autorem i współautorem muzyki na krążku „Ja to ja”.
Pamiątką tej współpracy jest imiennie podpisana i wręczona muzykom złota płyta za krążek „Ja to ja”, który rozszedł się w ponad 15–tysięcznym nakładzie.
Michał Omyła muzykę komponuje od kilkunastu lat, w tym czasie grał w kilku zespołach. Gra na kilku instrumentach.

– Ulubione to bas i oczywiście klawisze – dodaje. – Od niego wszystko się zaczęło. Lubię różne style muzyczne. Jeżeli chodzi o słuchanie, to zdecydowanie jazz, rock, ale także inne, jeżeli mają to coś w sobie.

Michał pisał muzykę do przedstawień, spotów reklamowych.

– Pisałem też dla innych artystów i jestem kompozytorem zrzeszonym w ZAiKS – dadaje Michał. – Muzyka to moja pasja, bez której nie wyobrażam sobie życia. W muzykach cenię przede wszystkim szczerość w graniu i umiejętność przekazywania emocji.

Mają szansę zagrać też na Orange Warsaw Festival, gdzie wystąpi 3 finalistów konkursu. O ten zaszczyt walczą nasi muzycy. O tym, kto wygra, zadecydują słuchacze i widzowie w głosowaniu smsowym. Szczegóły na stronie: orangewarsawfestival.tvn.pl/contest
Skład zespołu: Ula Rembalska (wokale), Bartek Mieszkuniec (gitara), Romek Batyra (gitara), Przemek „Benbeneq” Kuczyński (bębny), Przemek Wyrwas (bas), Michał „Shushi” Omyła (klawisze).