Dzięki tej inwestycji, realizowanej przez Urząd Miejski, droga rowerowa na ul. Świetlickiego zostanie niebawem przedłużona od ronda aż do ul. Wiejskiej, na wysokości ZWiK-u.

Pomysł na budowę ul. Popiełuszki pojawił się ponad dekadę temu – w 2010 roku. Plany były obiecujące. Pabianiczanie mogliby omijać centrum Pabianic wygodną, czteropasmową drogą. Miasto chciało zbudować też chodniki, drogę rowerową i oświetlenie. Inwestycja nie doszła jednak do skutku, bo nie było na nią pieniędzy. Temat powrócił w 2020 roku.

- W porozumieniu ze środowiskiem rowerowym zdecydowano zrealizować drogę rowerową w śladzie tej wcześniej wytyczonej, czyli wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki, modyfikując o odgałęzienie w ul. Targową. Dzięki temu powstanie możliwość bezpiecznego przejazdu rowerem z osiedla Bugaj do Wiejskiej i dalej Wiejską do granic miasta. Natomiast odgałęzienie drogi rowerowej w ul. Targową ułatwi dojazd m.in. do centrum osiedla Piaski i okolice rynku – wyjaśniała wówczas rzeczniczka Urzędu Miejskiego.

A co z planami puszczenia projektowaną ulicą również ruchu samochodowego? Wiadomo tylko tyle, że pozostają aktualne.