Nowa parafia powstała przy ulicy Hubala 52 w Woli Zaradzyńskiej, w dawnej kaplicy katechetycznej, mieszczącej około 80 osób. Skupiać ma około 3 tysięcy wiernych z Woli i okolic, którzy do tej pory dojeżdżać musieli do kościołów w Pabianicach czy Łodzi.
- Do nowej parafii przejdzie część wiernych z parafii św. Floriana w Pabianicach, część ludzi ze wsi: Gospodarz, Prawda, Guzew, Gadka Stara, Gadka Nowa, z parafii św. Józefa w Łodzi – wylicza ksiądz dziekan Ryszard Olszewski.
Msza inauguracyjna odbyła się 6 lipca. Uroczystość zgromadziła wielu wiernych. Z upoważnienia arcybiskupa, symboliczne klucze do nowej parafii przekazano mianowanemu na stanowisko proboszcza, księdzu Grzegorzowi Adamkowi.
Po zorganizowaniu wspólnoty, na teren obok kaplicy zostanie przeniesiony budynek kapliczny albo z kościoła Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach (kaplica na przeciw Carrefoura przy ul. Popławskiej), albo kaplica z Rudy Pabianickiej.
- Przeniesiony budynek pomieści około 500 – 600 wiernych. Stanowić będzie kościół zastępczy do czasu, gdy wybudowany zostanie nowy kościół – wyjaśnia ksiądz prałat.
Msze święte w nowej parafii w Woli Zaradzyńskiej odbywają się codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Czynna jest również kancelaria.