Dziś (w poniedziałek) dostaliśmy zgodę na budowę boiska do piłki nożnej - w ramach projektu "Boisko w mojej gminie - Orlik 2012". Dostaniemy na to pieniądze z Ministerstwa Sportu (333.333 zł) i Urzędu Marszałkowskiego (333.333 zł). Resztę dopłacimy z kasy miejskiej.
Są trzy propozycje, gdzie ma być boisko. Pierwsza to teren zielony między pływalnią a halą tenisową - przy parkingu od ul. Grota-Roweckiego. Druga - betonowe boiska przy kortach, a trzecia -chaszcze obok kortów.

W Łódzkiem ma stanąć 45 obiektów sportowych w ramach projektu „Boisko w mojej gminie - Orlik 2012”. Program przewiduje pomoc samorządom lokalnym w budowie kompleksów sportowych, w skład których wchodziłyby: boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz budynki z szatniami i sanitariatami. 
Projekt zakłada powstanie w ciągu najbliższych pięciu lat ponad 2 tysięcy kompleksów sportowych w całym kraju (w tym roku ma ich stanąć 400). Koszt budowy kompleksu szacuje się na milion zł.
Do Urzędu Marszałkowskiego spłynęło ponad 90 wniosków z województwa łódzkiego, najwięcej - 30 z Łodzi. I stolica regionu najwięcej obiektów będzie mogła wybudować, bo aż 12. W Piotrkowie powstaną trzy takie kompleksy, w Bełchatowie dwa. W Pabianicach będzie jeden.