- Tegoroczna akcja „Gorączka Złota” diametralnie różniła się od tych z lat poprzednich- zaznacza Andzrej Chałupka, szef pabianickiego PCK._ Olbrzymi wpływ na to miała pandemia koronawirusa, która spowodowała, że zostały zamknięte szkoły i w związku z tym młodzież nie mogła zbierać „złotych monet”.

Mimo to zebrano 171, 2 kg  1, 2 i 5-groszówek. W akcji wzięło udział osiem placówek wychowawczych z Pabianic i powiatu pabianickiego w tym: jedno przedszkole, pięć szkół podstawowych oraz dwie szkoły ponadpodstawowe .

-Grosiki zamienione na złotówki posłużą temu, że w przyszłym roku (wakacje), o ile oczywiście „koronawirus” na to pozwoli Oddziałowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach opłacić obóz letni dla jednego dziecka z ubogiej rodziny (w 2020r. takiego obozu nie organizowano) - informuje prezes PCK.

W zbiórce wyróżniły się Przedszkole Miejskie Nr 16 w Pabianicach , szkoła podstawowa im. Jana Pawła II z Dobronia oraz I Liceum Ogólnokształcące z Pabianic. Wszystkie placówki dostały puuchary i dyplomy.

-Na szczególne wyróżnienie zasługuje Katarzyna Fus – honorowa krwiodawczyni, członkini Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy ADAMED PHARMA S.A., która sama zebrała 18 kg „złotych monet”- dodaje Chałupka.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach serdecznie dziękuje za udział w tegorocznej akcji „Gorączka Złota” wszystkim biorącym w niej udział placówkom wychowawczym, wierząc, że w  2021roku akcja „Gorączka Złota” pozwoli, podobnie jak w latach ubiegłych, pomagać najuboższym dzieciom.