Policjanci wpadli na trop oszusta dzięki współpracy z jednym z portali aukcyjnych. Dostali informację, że ktoś posługujący się pseudonimem "szybki_bi" zawiera transakcje kupna i sprzedaży, ale nie wywiązuje się z umów. Krótko mówiąc - jest oszustem. Policjanci dość szybko ustalili, że jest nim 22-letni pabianiczanin, Mariusz Z.
Na aukcjach internetowych działał od 2004 roku. Początkowo sprzedawał i kupował mniej wartościowe rzeczy. Terminowo płacił i terminowo wysyłał wylicytowany przedmiot.
– W ten sposób zbierał dobre opinie i miano solidnego sprzedawcy - mówi podinspektor Magdalena Zielińska z łódzkiej policji. Z czasem student miał już 10 kont na portalu aukcyjnym. Wystawiał do sprzedaży coraz droższe przedmioty: sprzęt RTV i AGD, akcesoria komputerowe i ekskluzywną bieliznę.
Kupcy przelewali na jego konto pieniądze za wylicytowany towar, ale go nie dostawali. Mariusz Z. oszukał na aukcjach internetowych około 300 osób i wyłudził 80 tysięcy złotych.
– W środę usłyszał zarzuty oszustwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Sąd zakazał mu opuszczania kraju.