Bogumiła Matusiak - pabianicka cyklistka jeżdżąca w lubelskiej grupie Start Peugeot, zdobyła mistrzostwo Polski w kolarstwie szosowym. I to po raz 22! Czołówka polskich kolarek ścigała się w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim.

W jeździe indywidualnej na czas Matusiakówna wywalczyła srebro. Na dystansie 16 km o 8 sekund przegrała z klubową koleżanką - Małgorzatą Wysocką. W wyścigu ze startu wspólnego już nie dała szans rywalkom. 100-kilometrową trasę przejechała w 3 godz. i 5 sekund. Druga ze stratą 4 sekund była Paulina Brzeźna (Start Peugeot), a trzecia Magdalena Zamolska (Koral Ziemia Darłowska). Reszta peletonu dotarła na metę dopiero po 6 minutach.

- Myślałam, że rywalizacja będzie bardziej zacięta - mówi mistrzyni. - We trzy odjechałyśmy łatwo od peletonu i stale powiększałyśmy przewagę. Na ostatnim okrążeniu najpierw "strzeliła" Zamolska, chwilę potem Brzeźna.

6 lipca Bogusia oficjalnie odbierze nominację na Olimpiadę w Atenach.

Na tych samych zawodach życiowy sukces odniósł Krzysztof Jeżowski. Pabianiczanin, ścigający się w łódzkiej grupie Knauf Mikomax, zdobył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Przegrał na finiszu tylko z dwoma zawodnikami ekipy Amore e Vita - Markiem Wesołym i Arturem Krzeszowcem. Trasa liczyła 233 km. Mimo licznych ucieczek do mety przyjechał cały peleton. Na ostatnim kilometrze dobrze rozprowadzili się kolarze z grupy Krzyśka. Ostatnie słowo należało jednak do kolarzy Amore e Vita.