Instytut Kultury Polskiej na Obczyźnie przysłał nam taką wiadomość:
Z wielką przyjemnością informujemy, iż na początku grudnia 2013 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Artystów Autorów i Dziennikarzy „Virtualia ART” z siedzibą  w Brukseli przyznało prestiżową nagrodę „Złote Pióro”. Nagrodę tę odebrał rodowity pabianiczanin, Piotr Komoter znany pod pseudonimem literackim Piotr Kasjas.
To znaczące wyróżnienie zostało przyznane za całokształt pracy twórczej oraz nieocenioną działalność na rzecz promocji rodzimej literatury poza granicami Polski.

Piotr Kasjas jest uznanym poetą, menadżerem kultury, organizatorem polonijnych imprez kulturalno-oświatowych na terenie Wielkiej Brytanii. Z ogromną determinacją i wielkim zaangażowaniem przyczynia się do mobilizacji oraz rozwoju polonijnych środowisk artystycznych, generując kolejne sukcesy w propagowaniu kultury narodowej na skalę europejską.
 
Jesteśmy dumni z tego, że środowiska polonijne mają w swoich szeregach tak znakomitego człowieka, animatora polskiej kultury. I równocześnie gratulujemy Państwu takiego wielce zasłużonego poety, jakim jest Piotr Kasjas.