Zakończyło się układanie kanalizacji w ulicy Pięknej - od Orlej do ulicy Widok.

- Teraz rozpoczną się prace od Widoku do końca Pięknej – wyjaśnia wiceprezydent Jarosław Cichosz. - Na pierwszym odcinku Pięknej będzie układany asfalt.

Trwają prace kanalizacyjne w ulicach Targowej, Świętokrzyskiej i Orlej. Na tej ostatniej od Pięknej do Mariańskiej jest układanych 301 metrów kanalizacji. Dlatego jeździmy wahadłowo, a ruchem kieruje dodatkowa sygnalizacja świetlna.

Coraz bardziej rozkopywana jest ulica Kilińskiego przy moście na Dobrzynce, więc ruchem kieruje pracownik budowy. Roboty kanalizacyjne planowo zajmą cały pas drogi od Moniuszki do Grota. Zakończą się pod koniec sierpnia.

- Na wahadle zostanie ustawiona dodatkowa sygnalizacja świetlna, żeby jeździło się bezpieczniej – informuje Rafał Kunka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Skończyło się układanie kanalizacji w ulicach Bardowskiego, Zacisze i Trębacka, a roboty drogowe zostały na razie wstrzymane.

- Mamy już gotowe plany na układanie tutaj asfaltu i chodników – mówi Paweł Pietrzak, naczelnik w Urzędzie Miejskim. - Gdy dostaniemy wszystkie pozwolenia, wykonawca wejdzie w sierpniu.

Już wiadomo, że w tym roku zostanie wyasfaltowana do końca ul. Bardowskiego, ulica Zacisze i kawałek Trębackiej. Ta ostania ulica dostanie też chodnik z odwodnieniem.

- Musimy to zrobić, bo wody deszczowe zalewają tutaj domy – dodaje Pietrzak.

Bardowskiego na chodnik musi jeszcze poczekać. Dlaczego? W kasie miejskiej brakuje pieniędzy.
Roboty kanalizacyjne związane z Funduszem Spójności zakończą się we wrześniu. W sumie ma być ułożonych 58.682 kilometrów kanalizacji. Do tej pory ZWiK wykonał 95 procent roboty, czyli mają już wkopanych w ziemię 56 kilometrów rur.
 

- Jestem przekonany, że do końca września zakończymy wszystkie roboty – uważa prezes Kunka.