W piątek, 26 czerwca zaczną się wakacje. Uczniowie będą mieli wolne. W związku z tym od poniedziałku, 29 czerwca zmienią się rozkłady jazdy autobusów.

Inaczej będą kursowały linie 3, 4, 5, 7, 263, D i T.

"Siódemka" do godz. 9.30 pojedzie bez zmian, później będzie kursować rzadziej. Zmiany dotyczą tylko dni powszednich. W soboty "7" pojedzie tak, jak do tej pory.

- W porannym szczycie zostanie utrzymana 10-minutowa częstotliwość odjazdów - informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu.

Drobna zmiana zostanie wprowadzona w rozkładzie jazdy linii 4. Na prośby pasażerów kurs „czwórki” z Waltera-Jankego w dni powszednie z godz. 7.43 zostanie przyśpieszony o 5 minut – na godz. 7.38. Umożliwi to dogodniejszy dojazd do miejsc pracy na godz. 8.00.

Autobusy MZK na trasie Kilińskiego – Grota-Roweckiego – Nawrockiego – Waltera-Jankego będą jeździły nie rzadziej niż co 20 minut.

Kursy linii 263 oznaczone w rozkładzie jako realizowane w dni nauki szkolnej będą zawieszone. O godz. 7.30 z Waltera-Jankego zamiast "263" odjedzie "siódemka". Nie pojadą autobusy z Ksawerowa o godz.15.52 i o godz. 16.28 z Waltera-Jankego do zajezdni MZK.

Pasażerowie linii D do Łasku powinni od 29 czerwca sprawdzać godziny odjazdów z kolumny „Dni powszednie wolne od nauki szkolnej”.

Tymczasowo zmieni się też trasa linii T. Z Centrum Handlowego Ptak zostanie skrócona do pętli Tuszyńska/Rzemieślnicza, tuż obok CH Polros. Do Guzewa autobusy pojadą stałą trasą.

Wrócą natomiast objazdem – bez zmian dojadą do ul. Żeromskiego, dalej pojadą prosto ul. Tuszyńską (z pominięciem CH Ptak) do krańcówki Tuszyńska/Rzemieślnicza i stałą trasą do Pabianic. Dla kursów z Guzewa będzie obowiązywał przystanek dodatkowy Tuszyńska/CH Ptak (naprzeciwko Biedronki). Zmiana trasy linii T obowiązywała od kwietnia w niedziele, a teraz będzie dotyczyła wszystkich dni tygodnia. Powodem skrócenia trasy są utrudnienia w ruchu na terenie Centrum Handlowego Ptak, związane z budową tunelu pod drogą krajową nr 1.

"3" i "5" objazdami

W związku z robotami drogowymi od poniedziałku 29 czerwca inaczej pojadą autobusy linii 3 i 5. Z powodu budowy kanału burzowego zamknięta będzie ul. Jana Pawła II (od Grabowej do Świętokrzyskiej).

Z dworca PKP autobusy dojadą bez zmian do przystanku Jana Pawła II/Bardowskiego, następnie pojadą objazdem ulicami: Jana Pawła II, Kamienną do Orlej i dalej stałymi trasami.

W kierunku powrotnym: Orlą, Matejki do Jana Pawła II. Nieczynne będą przystanki Jana Pawła II/Targowa i Grabowa/Jana Pawła II. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch miesięcy.