Policjanci z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim badają sprawę znieważenia Roberta Jakubowskiego, kandydata na burmistrza w tym mieście.

Jakubowski pełni obecnie obowiązki wicestarosty powiatu pabianickiego.

W sobotę (8 września) w mieście rozdawano ulotkę, w której kandydata określono mianem „kryptogeja”, a jego politycznych sympatyków jako „alkoholika” i „taliba”. Jakubowski zgłosił sprawę do policji.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli już 4.000 ulotek – mówi nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. – Zatrzymano i przesłuchano dwie kobiety, które roznosiły te ulotki.

Policja przesłuchiwać będzie kolejnych świadków.

– Zebrane materiały zostaną przekazane prokuraturze – dodaje nadkom. Szczęsna. – Prokurator podejmie dalsze decyzje. W tej chwili czynności policji są prowadzone w kierunku Art. 226 par. 1 kk.

Mówi on o znieważeniu funkcjonariusza publicznego lub organu konstytucyjnego. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Kandydat na burmistrza został także szeroko opisany na portalu społecznościowym PO. Jakubowski domaga się od PO wpłaty 100 tys. zł na cel charytatywny za zniesławiający go wpis na lokalnym fanpage’u PO na Facebooku.

Wicestarosta Jakubowski znów poczuł się obrażony i ponownie złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jest przekonany, że to "robota" łódzkich działaczy PO. Ci zaprzeczają.