Służby meteorologiczne ostrzegają mieszkańców m.in. powiatu pabianickiego przed silnym wiatrem i jego skutkami.

Alert pogodowy drugiego stopnia będzie obowiązywać dzisiejszej nocy oraz jutro w godzinach porannych. Niewykluczone, że będzie kontynuowany. Prędkość wiatru może miejscami dochodzić do 100 km/h. Najsilniej ma wiać nocą. 

Radzimy zabezpieczyć przedmioty znajdujące się np. na balkonach. Ze względu na niszczycielską siłę wiatru zaleca się nie parkować pojazdów pod drzewami.
Wraz z przybyciem orkanu do Polski należy liczyć się ze spadkiem ciśnienia nawet poniżej 940 hPa, co może powodować problemy z koncentracją lub senność.

Co oznacza alert 2 stopnia

Alert drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.