Na scenie pojawili się już podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przygotowali program artystyczny, w którym prezentują swoje talenty. Po nich wystąpią grupy taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury. Zaprezentuje się również Strefa Ruchu.

- Zawsze musi być element lokalności. Z chęcią oglądamy to, co prezentują nasze dzieci czy też mieszkańcy miasta – mówią organizatorzy Dni Powiatu.

Dzieci skaczą na dmuchańcach lub kręcą się karuzelach. Jest też malowanie twarzy przez wolontariuszki z „Agrafki”.

- Jestem szczęśliwy, kiedy jest tyle zabawek dookoła – powiedział 5-letni Bartuś Spanialski.

- To możliwość spędzania czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Do tego jest tyle atrakcji dla dzieci, że żal nie brać udziału w takiej imprezie – dodaje Joanna, mama Bartusia.

Dni Powiatu Pabianickiego pierwszy raz organizowane są na terenie MOSiR-u. Wcześniej impreza odbywała się w Parku Wolności. Również po raz pierwszy to mieszkańcy wybrali gwiazdę wieczoru. Będzie nią Agnieszka Chylińska (zaśpiewa o godz. 20.30), była wokalistka „O.N.A.”, znana z takich przebojów, jak „Kiedy powiem sobie dość” czy „Nie mogę Cię zapomnieć”. Agnieszka była u nas bezkonkurencyjna – zdobyła aż 1.138 głosów mieszkańców (drugi na liście zespół Kombii miał tylko 271 głosów). Poza Chylińską wystąpi też zespół Piękni i Młodzi (znany m.in. z piosenki „Na serca dnie”) - o godz. 17.00. Natomiast fanów rocka na pewno ucieszy występ łódzkiej Comy z charyzmatycznym Piotrem Roguckim na czele – o godz. 18.30.