Obóz z elementami survivalu i ratownictwa wodnego w ramach Projektu Rozbitek urządziła pabianicka Akademia Pływania Ale Foka!. W ten sposób 21 pływaków znalazło się w podobozie hufca ZHP w Rogowie. Byli to: Julek Jasiorek, Kornelia Jura, Piotrek Kamoda, Wojtek Kielnierowski, Karina Klamka, Marysia Korczak, Weronika Kopeć, Wiktoria Kwiatkowska, Ola Maciejewska, Amelka Moraczyńska, Igor Senderecki, Natalka Sherzai, Oliwia Sherzai, Hania Skowrońska, Mateusz Strzelec, Miłosz Szwed, Nikola Szwed, Bartek Szymański, Miłosz Tokarczyk, Ania Wrońska, Leon Zakrzewski. 
 
- Zajęcia były urozmaicone. Między innymi mieliśmy stacjonarne nurkowanie do 1,5 m głębokości i oddychanie z aqualungu (aparatu powietrznego) – wylicza Dariusz Jegier, organizator obozu.
 
Nie lada atrakcją zwłaszcza dla chłopców okazało się szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem repliki karabinu M16 (Air Soft Gan). Tradycyjnie było już budowanie wieży z 21 skrzynek, wchodząc na nie, i zabawa w parku linowym. Nie obyło się bez nauki wiązania węzłów i zabawy terenowej z użyciem kompasu, gps. Pływaków nie ominęły akcje ratownicze z bojami SP2, pływanie pontonem i kajakiem.
 
 
Zajęcia z dziećmi prowadzili: spec od nurkowania, strzelectwa i wspinaczki Robert Bajer oraz instruktor harcerski i WOPR Tomasz Tomecki. Grupą opiekowali się wykwalifikowani ratownicy: nauczycielka Joanna Nowak, pływaczka Monika Nowakowska i nauczyciel pływania Dariusz Jegier.