Na drugi turnus pojechało prawie 60 pabianickich dzieci. Większość z nich to zuchy, które przez cały rok uczestniczą w zbiórkach. Pierwszy raz na kolonie pojechała 8-letnia Blanka Dajcz.

- Jestem z gromady „Łowcy Przygód”. Nie mogłam się doczekać tych kolonii. Na zbiórkach robimy wiele ciekawych rzeczy, więc tym więcej atrakcji będzie podczas dwutygodniowych kolonii – mówi dziewczynka.

Tematyka kolonii związana jest z filmem "Star Wars". Dzieci będą przygotowywały stroje jedi. Będą brać udział w zabawach powiązanych z "Gwiezdnymi Wojnami". Za sobą mają już pierwsze ognisko. Śpiewają i grają na gitarach.

Komendantem kolonii jest druh Jan Kisielewicz. W kadrze są harcerze z pabianickich drużyn. Zaplanowano wycieczkę do stadniny koni i do Parku Linowego. Dzieci pójdą również do sklepu, do którego jest kilka kilometrów. Będą również zabawy typowo zuchowe, takie jak festiwale czy olimpiady. Dzieci poznają również techniki harcerskie. Nauczą się m.in. udzielać pierwszej pomocy, przygotować ognisko czy robić podstawowe węzły.

Małecz położony jest koło Tomaszowa Mazowieckiego. Kolonie zuchowe dla dzieci organizowane są na skraju wsi, gdzie mieści się dworek, w którym ostatnie lata życia spędził Andrzej Frycz Modrzewski. Otacza go 9 hektarów terenu. Dzieci mieszkają w kilkuosobowych domkach.