Dzieci bawiły się na corocznym święcie zorganizowanym z okazji obchodów „Światowego Dnia Kota”. Zgodnie z przyjętą tradycją, wszystkie dzieci z „kociej drużyny” w dniu uroczystości upodobniły się do czworonożnych przyjaciół – na buziach miały namalowane kocie wąsy i noski, a na główki pozakładały opaski.

W przedszkolu czekały na dzieciaki liczne zabawy, konkursy i gry. Były kocie tańce wygibańce i malowanie kocich portretów. Kilkulatki przypomniały też sobie, co należy robić, aby zostać kocim przyjacielem oraz obejrzały prezentację multimedialną o kotach.


Tego dnia posumowano również akcję charytatywną polegającą na zbiórce karmy i najpotrzebniejszych rzeczy dla Grupy Miauczykotek. Zebrane dary dzieci przekazały wolontariuszce.

Na zakończenie uroczystości każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal i drewnianą figurkę przedstawiającą siedzącego kota.

„Kocie święto” w swojej grupie zorganizowały nauczycielki Agnieszka Baśko i Dorota Rechcińska.

- Celem uroczystości było przybliżenie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, rozwijanie empatii, a także uwrażliwienie na potrzeby porzuconych
i bezdomnych zwierząt – tłumaczą.