- Przejdźcie zobaczyć jak kręcimy film. Kto będzie chciał, może wziąć udział w nagraniu. Potrzebujemy statystów – zaprasza ESTE.

Tego dnia na Lewitynie po stawach będą pływały jachty. To one mają być tłem dla akcji filmu o bezpiecznych zachowaniach i odpoczynku nad wodą. Realizacją produkcji zajmuje się Fundacja Rap Lokal, która dba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Za zdjęcia, montaż, miksy i muzykę odpowiada Krzysztof ESTE Łyszkowski. Usłyszymy piosenkę, którą śpiewa zwyciężczyni Idolka – Wiktoria Pawelec. Nagrania chórku utalentowanych muzycznie wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nadzoruje instruktor śpiewu Magda Filipiak. Słowa tej piosenki napisał ESTE we współpracy z 7-letnim Stasiem z Pabianic. Klip dla dzieci i film dla młodzieży powstają w ramach projektu „Woda i lokalne środowisko ponad wszystko”, który realizowany jest przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach.

Ujęcia kręcone są też na Bulwarach, w Parku Słowackiego i Parku Wolności. Aktorzy wyłonieni na castingu w większości to członkowie Młodzieńczej Grupy Teatralnej Czarty Teatru z Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Warto przyjść na Lewityn w niedzielę, bo mamy przygotowane niespodzianki – zachęca ESTE.

Projekt "Woda i lokalne środowisko ponad wszystko" współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi