W klimat uroczystości zgromadzoną publiczność wprowadziła Emilia Oset z kl. II NT, wykonując piosenkę Adele „Set fire to the rain”, przy gitarowym akompaniamencie Jakuba Tarnackiego z kl. I EZ.

Pierwsza połowa spotkania była częścią konkursową, w której jury, po obejrzeniu trzech skeczy w języku angielskim ("Giovanni's cafe”, „The vacuum cleaner” i „The dentist”), wybrało najlepszego aktora. Była to już trzecia edycja konkursu, w którym pod uwagę brano umiejętności językowe oraz aktorskie.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Emilia Oset z kl. II NT,

II miejsce – Agata Cieślak z kl. III HT,

III miejsce – Sylwia Szubertowicz z kl. III TAG.

Wyróżnienia przyznano:

Angelice Pędziwiatr z kl. III HT,

Marzenie Sławek z kl. III HT,

Jakubowi Kulikowskiemu z kl. II KZ.

Również publiczność w tajnym głosowaniu wyłoniła swojego laureata - został nim Jakub Kulikowski.

Nagrodami były kupony podarunkowe do zrealizowania w Porcie Łódź, ufundowane przez Radę Rodziców ZSCKR w Widzewie oraz publikacje w języku angielskim i drobne gadżety przekazane przez Oxford University Press i księgarnię językową Akademia.

W „część niemiecką” zostaliśmy wprowadzeni przez Urszulę Biegun z kl. II NT i Edytę Sadurską z kl. III HT - nostalgiczną piosenką Petera Maffaya „So bist du”.

W tej części członkowie Koła Teatralnego Języka Niemieckiego zaprezentowali cztery scenki sytuacyjne pod wspólnym hasłem „Czy warto uczyć się języków obcych?”, w których uświadomili widzom zalety znajomości języków obcych. Udowodnili, że znając język obcy mamy większe możliwości: możemy otrzymać lepiej płatną pracę, możemy pracować za granicą lub w firmie zagranicznej mającej przedstawicielstwo w Polsce, nawiązujemy znajomości i przyjaźnie z ludźmi z innych krajów, swobodnie korzystamy z internetu oraz mamy dostęp do dzieł kultury w oryginalnej wersji językowej.

Pomiędzy kolejnymi scenkami piosenkę w języku angielskim „Halleluja” z repertuaru Leonarda Cohena zaprezentował duet E. Oset i J. Tarnacki.

Kolejne utwory muzyczne w brawurowych aranżacjach przedstawili nam uczniowie kl. I RT, a właściwie zespół The Beagle's, wykonując szalonego twista. Następnie chłopcy z kl. I RT i I BT, znani jako zespół Lahmstein, zaprezentowali się w hardcorowym hicie „Du hast”.

Tych, którzy wciąż wątpili w przydatność znajomości języków obcych, przekonał ostatecznie Daniel Pęczak z kl. I HT, wykonując swoją autorską piosenkę w stylu rap.

Niewątpliwym sukcesem Dnia Języków Europejskich było zaktywizowanie aż 47 uczniów - przedstawicieli kilku klas, zarówno technikum, jak i ZSZ, reprezentujących bardzo różny poziom umiejętności językowych. Udowodnili oni kolegom, że nauka języka obcego nie musi być nudna i polegać tylko na mozolnym „wkuwaniu” słówek. Może być także przyjemnością i dawać satysfakcję z osiąganych wyników. Uczestnictwo w tej imprezie dało uczniom możliwość zaprezentowania talentów nie tylko językowych, ale też aktorskich, tanecznych, wokalnych, plastycznych i organizatorskich.

Cała uroczystość spotkała się z dużym uznaniem i aplauzem zgromadzonej publiczności.

Dzień Języków Europejskich przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego: Beata Rzekiecka-Seweryn, Marta Ratuszny i Anna Rosiak.