Artur Krawczyk uczeń klasy Im z II LO otrzymał Certyfikat Laureata podczas uroczystości zakończenia konkursów Politechniki Łódzkiej, która odbyła się we wtorek, 26 kwietnia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

W wieloetapowym konkursie „Fascynującej Fizyki” uczestniczyło ponad tysiąc uczniów z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 21 najlepszych uczestników. W finale Artur zają 7. miejsce, a w finale drugiego konkursu, także organizowanego przez PŁ pt. „Fascynujące zjawiska astronomiczne”, był 6.
Oprócz dyplomów uznania otrzymał również certyfikat laureata, potwierdzający przyjęcie na dowolny kierunek studiów Politechniki Łódzkiej.
Po maturze na I rok studiów pierwszego stopnia będzie przyjęty z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, co jest równoznaczne z otrzymaniem indeksu na dowolny kierunek PŁ.
Podczas gali wielokrotnie podkreślano bardzo wysoki poziom konkursów, których organizatorem jest Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, przy współpracy z kilkoma łódzkimi liceami.

Jest to już drugi indeks wyższej uczelni dla Artura (pierwszy otrzymał zdobywając 3. miejsce i uzyskując tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu FAST 2016 „ Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu”, organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika).