Do dzisiejszych zawodów przystąpiło pięć "szóstek" z Gimnazjów nr 1 i 3 z Pabianic, oraz drużyny z Ksawerowa, Konstantynowa Łódzkiego i Piątkowiska. Mistrzostwa rozegrano systemem "każdy z każdym".
Ze względu na padający deszcz, mecze rozgrywano w krótszym czasie, dwa razy po 5 minut. Na każdej z połówek bocznego boiska Włókniarza (po renowacji ma najlepiej utrzymaną murawę) równolegle toczyły się po dwa pojedynki.
Losy mistrzowskiego tytułu nieznane były aż do ostatniego meczu, w którym do walki stanęły reprezentacje Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum z Piątkowiska.
W lepszej sytuacji były pabianiczanki, którym do tytułu potrzebny był zaledwie remis. Gimnazjalistki z "trójki" zdobyły puchar i tytuł mistrzyń powiatu pabianickiego, przypieczętowując ten sukces zwycięstwem 1:0. Tylko w jednym meczu mistrzynie zanotowały wynik bezbramkowy - z rówieśniczkami z Gimnazjum nr 1, pozostałe rozstrzygając na swoją korzyść.
O tym, kto zdobędzie drugie miejsce w zawodach, rozstrzygnęły rzuty karne pomiędzy reprezentacjami Piątkowiska i Gimnazjum nr 1. Po serii pięciu rzutów karnych był remis 1:1. Złotą bramkę, rozstrzygającą o wicemistrzostwie, zdobyły gimnazjalistki z Piątkowiska.
Na czwartym miejscu uplasowały się piłkarki z Konstantynowa, a na piątym - drużyna z Ksawerowa.
Statuetkę najlepszej zawodniczki mistrzostw otrzymała Anna Daniel z Piątkowiska.