W Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie dzieciaki zagrały w spektaklu pt. „Kraina lodu” (reż. Monika Marek), na podstawie filmu animowanego Walta Disneya o tym samym tytule. W role bohaterów popularnej bajki wcieliło się 19 uczestników sekcji teatralnej w wieku od 5 do 20 lat.

Spektakl zachwycił wszystkich! 200-osobowa publiczność nagrodziła młodych artystów owacjami na stojąco. W związku z dużym zainteresowaniem, „Kraina lodu” przez najbliższe tygodnie będzie prezentowana przedszkolom i szkołom z Ksawerowa i Pabianic.

W spektaklu wystąpili: Paulina Suchcicka, Natalia Hibner, Jakub Wlazło, Karol Walkiewicz, Zuzanna Janus, Urszula Biegun, Kinga Biegun, Joanna Nowacka, Weronika Podobińska, Anna Korczak, Michał Deląg, Weronika Jachuła, Aleksandra Palma, Joanna Palma, Katarzyna Palma, Przemysław Palma, Maja Ziółkowska, Lidia Ziółkowska i Karolina Stępień.

Bajeczne kostiumy przygotowała Elżbieta Kaleta, a magiczny nastrój, który budowała piękna scenografia, był dziełem Katarzyny Kalety.