Czytaniem dzieciom bajki „Leśne sprawy Misia Adwokata” w naszych przedszkolach zajął się adwokat Dawid Zakrzewski i przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Rąkowski. Książkę napisała Ewa Ruszkiewicz, a autorką ilustracji jest Zuzanna Kledzik.

- Przed Misiem Adwokatem stoi ważne zadanie, jakim jest przybliżenie najmłodszym zawodu adwokata – wyjaśnia Zakrzewski. - Przynoszę do przedszkoli togę, dzieci mogą ją zobaczyć i przymierzyć. Odpowiadam na różne ciekawe pytania. Na pamiątkę każde dziecko dostaje zakładkę Misia Adwokata i kolorowankę. Z okazji Dnia Dziecka, przygotowaliśmy również słodki poczęstunek.

- Książka liczy 60 stron i opatrzona jest pięknymi, nowoczesnymi rysunkami – mówi Rąkowski. - Głównym bohaterem jest Miś Adwokat, który spieszy z pomocą mieszkańcom lasu. Cieszę się, że w pabianickich, miejskich przedszkolach jest prowadzona taka akcja. Dzieciom, już od najmłodszych lat, należy pokazywać, że jest ktoś, kto w sytuacjach trudnych pomoże, wesprze i udzieli rady.

Ten Miś to taki super bohater. Kto potrzebuje pomocy, temu pomaga. Nie zostawia w potrzebie Wilka, na którego ktoś nie tylko podstępnie zastawił pułapkę, ale także oskarżył o popełnienie poważnych przestępstw z kodeksu leśnego. Czy Miś Adwokat ocali Wilka? Tego dowiecie się z bajeczki.

Książka powstała na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej jako jedna z inicjatyw Komisji Wizerunku NRA. Bajeczni Adwokaci wyruszyli do przedszkoli i szkół w całej Polsce. W Pabianicach odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Żytniej 13 i Przedszkole Miejskie nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi przy ul. Bugaj 58. Wszędzie czytali bajeczkę i rozdawali malowanki, a Dawid Zakrzewski opowiadał jak wygląda praca adwokata.

Każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć togę adwokacką.