– Dałam się zaczarować “Alchemikowi”. Potem kolejne książki robiły na mnie ogromne wrażenie – mówi Anna. – Zadziwiało mnie, że jego książki potrafią tak niesamowicie wpłynąć na ludzi.

Po przeczytaniu najnowszej książki “Jedenaście Minut” Anna postanowiła napisać list do ulubionego pisarza.

– Poszłam Własną Legendą. Napisałam e–maila do Paula Coelho i szybko dostałam odpowiedź – wspomina Ania. – Maria Lourdes napisała mi, że Coelho będzie bardzo szczęśliwy, gdy w Polsce powstanie jego fanklub i oficjalna strona jemu poświęcona. Zostałam zaakceptowana.

To było w maju. Teraz w wyszukiwarce google jej stronka www.mycoelho.prv.pl pokazuje się w pierwszej dziesiątce stron o Paulo Coelho. Do fanklubu zapisało się już 30 osób, które regularnie dyskutują na forum: http://bloki.konsys.pl/forumblue/ dział Fan Club Coelho.

– Zrzeszamy ludzi, dla których powieści tego pisarza są czymś więcej niż zwykłą książką – przekonuje szefowa fanklubu.

Na stronie, która istnieje dzięki serwerowi http://bloki.konsys.pl/, zamieściła sporo informacji o pisarzu, fragmenty książek, artykuły i recenzje. Świetne są linki do innych stron. Warto zobaczyć, bo na przykład japońskie wydania “Alchemika” zdobią mangi, a po chińskim pełza wąż.

– Marzy mi się zorganizowanie przyjazdu Coelho do Polski. Rozmawiamy o tym z jego ludźmi. Może się uda – rozmarzyła się Ania.

Na razie szefowa fanklubu musi pisać co miesiąc raporty z działalności klubu i wysyłać je do Brazylii.