Trening z olimpijczykami trwał od godz. 10.00 do 12.00 we wtorek (6 lutego) w Hali Sportowej im. Pabianickich Olimpijczyków. Poprowadziło go troje wybitnych sportowców, którzy reprezentowali Polskę na igrzyskach olimpijskich.

Dzieci podzielone na trzy zespoły trenowały pod okiem Urszuli Kielan, lekkoatletki specjalizującej się w skoku wzwyż, srebrnej medalistki olimpijskiej z IO Moskwa 1980, srebrnej i brązowej medalistki Halowych Mistrzostw Europy, dwukrotnej mistrzyni Polski, wielokrotnej rekordzistki Polski.

trening

Druga grupę trenowała Joanna Hentka (Leszczyńska), wioślarka, brązowa medalistka olimpijska w czwórce podwójnej z IO Rio de Janeiro 2016, uczestniczka IO Londyn 2012, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

trening

Niezły wycisk naszym małym sportowcom dał również Filip Wypych, pływak, olimpijczyk z IO Rio de Janeiro 2016, brązowy medalista Mistrzostw Europy na krótkim basenie w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Każda z trzech grup przeszła trening u każdego z olimpijczyków. Trenerzy poprowadzili ćwiczenia związane z ich dyscypliną. Była również okazja do obejrzenia z bliska olimpijskich medali, zdobycia autografów i zrobienia wspólnych zdjęć.

trening