Pierwszy po złoto sięgnął Adrian Drzewiecki (75 kg). W pierwszych trzech walkach nasz atleta pokazał wielką klasę nie pozwalając rywalom zdobyć nawet punktu! W finale pokonał 3:1 Mateusza Wierzbińskiego (Unia Swarzędz) i został mistrzem Polski.

Chwilę później w ślady Adriana poszedł Marcel Chrzęst (85 kg). W drodze do finału Marcel odniósł trzy zwycięstwa, po zaciętej walce pokonując m.in. klubowego kolegę Huberta Szczecha 3:1. W finale pokonał 5:0 Mateusza Magierka (Olimpijczyk Radom), dzięki czemu na jego szyi zawisł złoty medal.

Nasi mistrzowie Polski dostali powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które w lipcu zostaną rozegrane w Chorwacji.

Pecha miał wspomniany Szczech, który zajął miejsce tuż poza podium – był piąty. Na 7. Pozycji mistrzostwa skończyli: Kordian Świniarski (41 kg), Filip Ganziuk (48 kg), Olivier Maksymowicz (85 kg). 8. Był Julian Jagusiak (57 kg). 9. Lokatę zajęli Gracjan Adamiec (48 kg) oraz Igor Czyżewski (68 kg).

Poza pierwszą dziesiątką miejsca zajęli: Jakub Beda (62 kg), Mateusz Godlewski (62 kg) oraz Piotr Jarzębski (52 kg).

Młodsi koledzy naszych młodzików pod okiem Sebastiana Grzelczyka walczyli w Gomulinie w mistrzostwach województwa dzieci. Złote medale zdobyli Aleksander Jagusiak (32 kg), Dominik Drzewiecki (56 kg) i Lucjan Popecki (62 kg). Ze srebra cieszyli się Wojciech Jagieło (35 kg) oraz Adrian Osiczak (62 kg). Brązowy medal zdobyli Norbert Osiczak (35 kg), Bartosz Kabza (39 kg) i Kasjan Wlazłowicz (43 kg).