12 czerwca minął termin przesyłania zgłoszeń do konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”, który zgromadził ponad 300 filmów edukacyjnych, przygotowanych przez młodzież gimnazjalną i licealną z całej Polski. Tym samym ruszył pierwszy etap oceny – internetowe głosowanie. Warto wziąć w nim udział, ponieważ w ten sposób można pomóc swojej szkole wygrać nowoczesne wyposażenie laboratorium o wartości 10.000 zł.

Do konkursu przystąpiły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które przesłały ponad 300 krótkich, kilkuminutowych filmów edukacyjnych wraz ze scenariuszem lekcji. Dotyczą one jednego z czterech tematów:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu;
  • Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie);
  • Z czego składa się wszechświat?;
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

Wszystkie prace dostępne są na stronie http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs/ oraz w aplikacji na fanpage’u ADAMED SmartUP.

Do 30 czerwca trwa otwarte dla wszystkich głosowanie, które wyłoni sto najlepszych zgłoszeń. Liczyć się będzie każdy głos, a filmy z największą ich liczbą zakwalifikują się do kolejnego etapu konkursu, w którym pięcioosobowe jury dokona wyboru finałowej trzydziestki. Nagrodą dla finalistów jest wyposażenie szkolnej pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 września.