Do biura regat zgłosiło się siedemnaścioro młodych zawodników – niektórzy to stali bywalcy, a inni po raz pierwszy mieli okazji stanąć za sterem i spróbować swoich sił pod żaglami.

- Podczas tego wydarzenia najważniejsza jest dobra zabawa, aktywnie spędzony czas i pokazanie, że żeglarstwo jest dla wszystkich, a Lewityn to świetne miejsce na pierwszy krok w tym sporcie - podkreśla Dorota Becht z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.

Podczas zawodów warunki były bardzo dobre, brakowało trochę wiatru, ale było go wystarczająco, by przeprowadzić trzy biegi kwalifikujące oraz jeden bieg finałowy, który wyłonił zwycięzcę.

Puchar Prezydenta Miasta Pabianic trafił do Jana Mazepusa. Drugie miejsce zajął Krzysztof Skwarnecki, a trzecie Jędrzej Mazepus. Jak co roku doceniony został także najmłodszy uczestnik regat. W tym roku okazał się nim sześcioletni Tytus Pabich.

Ze względu na jubileuszową edycję wydarzenia było o co powalczyć: oprócz pucharów do uczestników trafiły książki, gadżety, sprzęt sportowy i rekreacyjny. Dla wszystkich zawodników czekał także poczęstunek: kiełbaski z grilla.