W finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie spotkało się 109 (spośród 2.450 startujących) laureatów eliminacji międzyszkolnych ze 137 szkół o profilu rolniczym.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Stępień, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Widzewie. Jego opiekunem był Zbigniew Ratuszny - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

- Poziom tegorocznego konkursu był wysoki, pytania były trudne. Nie spodziewałem się, że mogę zająć pierwsze miejsce – mówi skromnie Mateusz.

– Od 7 lat biorę udział w tym konkursie i do tej pory najlepsze miejsce mojego ucznia, to było miejsce siódme – dodaje Zbigniew Ratuszny, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół w Widzewie. - W ubiegłym roku Mateusz zajął miejsce 75.

Dzięki wygranej chłopak może studiować dowolny kierunek na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Mateusz wygrał również wycieczkę do Europarlamentu, roczne stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.