W poniedziałek dzieciaki pojechały do ogrodu botanicznego w Łodzi. Poznały tam wiele roślin, udało im się też nakarmić ryby i kaczki oraz powspinać się po granitowych blokach. Były też dwie niesamowite niespodzianki: dzieci poznały, jak żyło się dawniej na wsi, piekąc przy tym podpłomyki oraz widziały… wyścig kosiarek!
Kolejnego dnia zwiedzały Leśnictwo Miejskie w Łodzi. Panie pokazały im, jak można zrobić super ekopamiątki dla rodziców i przyjaciół. Półkoloniści bawili się też w leśne podchody, podczas których poznały wiele przyrodniczych ciekawostek.

W środę dzieciaki wystartowały prosto do gwiazd. Odwiedziły planety Saturn i Jowisz, różne gwiazdozbiory, a nawet księżyc Europa. Dzięki wizycie w łódzkiej EC1 poznały także Drogę Mleczną.

Czwartek był wyjątkowo atrakcyjny, bo spędzony w Dinoparku w Kołacinku. Wielkie prehistoryczne gady, mega plac zabaw, wykopaliska i figloraj. Super!

Ostatniego dnia półkolonii dzieci jeździły na koniach w stadninie De La Sens w Lutomiersku.
– Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za ten piękny czas półkolonii – mówią organizatorzy. – Do zobaczenia zimą na feriach!