24 października będziemy obchodzić w całej Europie Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jego celem jest zachęcanie dzieci do zdrowego odżywania, a przez to przeciwdziałanie coraz poważniejszemu problemowi otyłości u dzieci w Europie.

Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT Pabianice zaprasza na dwie imprezy - 21 października (czwartek).

O godzinie 9.30 w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Kazimierza 8 rozpocznie się Festiwal Zdrowej Żywności "Barwy jesieni". Trzyosobowe grupy z pabianickich przedszkoli będą przygotowywały zdrową potrawę (sałatkę, kanapkę, surówkę, itp.), a następnie jury złożone z uczestników wybierze tę najzdrowszą i najsmaczniejszą.

Natomiast o godzinie 10.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagoszczą przedszkolaki. Rozpocznie się Przegląd Piosenki Kulinarnej "Gotowanie jak z nut". Zadaniem dzieci będzie zaprezentowanie dowolnego przepisu na zdrową potrawę - na melodię znanej piosenki.

Współorganizatorami imprez są Przedszkole Miejskie nr 15, Przedszkole Miejskie nr 16 oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego.