Dla najmłodszych i ich rodziców przygotowano wczoraj w parku Wolności wiele atrakcji. Można było pościgać się na segwayach (na tych pojazdach jeżdżą m.in. Szymon Hołownia i Marcin Prokop w pragramie Mam talent). Dzieci skakały przez skakankę, którą kręciło dwóch clownów na szczudłach. Nie zabrakło dmuchanych zabawek, balonów, waty cukrowej i popcornu. Dzieci biegały po Strzelnicy z pomalowanymi buziami. O nietypowy makijaż zadbali wolontariusze Agrafki. Był też namiot z „kręconymi balonami” i namiot Punktu Informacyjnego Europe Direct. Jak na piknik z autobusem przystało, na placu przed restauracją Parkowa zaparkowały dwa solarisy (mały i duży). Przybyłym do parku Wolności mieszkańcom prezydent i wiceprezydent wręczali gadżety związane z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym (rozkłady jazdy, długopisy, notesy). Na scenie amfiteatru królował aktor Jerzy Czapliński, który prowadził konkursy dla dzieci i ich rodziców. O dobrą zabawę na pikniku dbał również wodzirej Piotr Pająk.
Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie nagród laureatom konkursów dla dzieci. W konkursie plastycznym „Przyjazny autobus” brały udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych. I miejsce zajął 9-letni Filip Grzegołowski z klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 8. Komisja konkursowa uznała, ze praca Filipa w najpełniejszy sposób oddaje wieloznaczność słowa „przyjazny”. Filipek odjeżdżał ze Strzelnicy już na własnej hulajnodze. II miejsce przypadło Mateuszowi Matusiakowi (lat 6) z Przedszkola Miejskiego nr 6, a III – Aleksandrze Janiszewskiej (lat 5) z Przedszkola Miejskiego nr 5. Wyróżniono też 6-letnią Klaudię Pierożyńską (PM nr 6).
W konkursie plastycznym „Mądry transport – lepsze życie” wzięły udział dzieci z klas 5-6 szkół podstawowych. I miejsce zajęła Aurora Kubiak (lat 11) ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dziewczynka wygrała rower. Druga była również 11-letnia Emilia Dytko z SP 5, a trzecia – Joanna Płókienniczak (lat 12) z SP 5. Wyróżnienie zdobyła 12-letnia Dagmara Wojtczak.
Piknik z wesołym autobusem zorganizował Urząd Miejski i Punkt Informacyjny ED.