Polska Grupa Energetyczna rozdaje plecaki małym pabianiczanom i zgierzanom od sześciu lat. Wszystko zaczęło się już 20 lat temu, kiedy podobne wyprawki firma ufundowała dzieciom z Domu Dziecka w Grotnikach. Teraz dołączyli do nich uczniowie z innych części regionu. W tym roku plecaków z zawartością było 100. 36 z nich trafiło do Pabianic. Dzieci wytypowane przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej przyszły po nie z rodzicami do oddziału MCPS-u przy ul. Partyzanckiej.

- Jakie śliczne kredki z czarodziejkami i kolorowe zeszyty, i farby - cieszyła sie Klaudia.

Dziewczynka wybrała brązowy plecak z pieskami. Ten wzór cieszył się największą popularnością wśród dziewczynek. Kolory plecaków i obrazki na nich  były różne. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

- Poznaliśmy potrzeby naszych klientów i wiedzieliśmy, że nie wszystkich stać na zakup szkolnej wyprawki - mówił Wojciech Janczyk z PGE dystrybucja w Łodzi.

- To dla nas ogromna pomoc - cieszyła się pani Wioletta, mama Klaudii.

Taka akcja organizowana jest co roku, tuż przed pierwszym dzwonkiem. 1 września wyprawki dostali nie tylko pierwszoklasiści, jak to było początkowo planowane, ale także uczniowie klas drugich i trzecich.